Strona główna > Dowiedz się więcej o programie

Program ,,Język dla każdego” – podsumowanie wyników za 2018 rok

2018 był rokiem programu ,,Język dla każdego”, z którego skorzystało ponad 34 tys. osób z całej Polski. Poniżej przedstawiono podsumowanie skuteczności programu, z uwzględnieniem danych demograficznych osób, które z niego skorzystały.

Dofinansowania nauki języków obcych w 2018 roku – ile osób skorzystało z programu

Celem programu było wsparcie rozwoju i zwiększenie aktywizacji zawodowej wśród Polaków. Badania statystyczne przeprowadzone przez IWR (Instytut Wsparcia Rozwoju) w lutym tego roku wykazały, że ponad 36 tys. Polaków z całego kraju Polski wzięło udział w programie dofinansowań, wybierając refundację kosztów jednego z sześciu języków obcych.

Analiza wykazała ponadto, że spośród Polaków biorących udział w programie 80% dofinansowań:

  • 50,7% Polaków skorzystało z dofinansowań nauki jednego języka obcego;
  • 26,6% z dofinansowania nauki dwóch języków obcych;
  • 11,7% z dofinansowania nauki trzech języków obcych;
  • 9,8% z dofinansowania nauki czterech języków obcych;
  • 1,2% z dofinansowania nauki 5. lub 6. języków obcych.
wykres

Dane demograficzne osób biorących udział w programie

Dane statystyczne wykonane na uczestnikach kursów jasno wskazują, że z programu skorzystało 54,3% kobiet i 45,7% mężczyzn. Okazuje się też, że dofinansowania nauki języków obcych cieszyły się największym powodzeniem wśród Pań w przedziale 36-45 lat, zaś u Panów w wieku 46-55.

wykres

Ponadto analiza wykazała, że w więcej niż jednym kursie częściej brali udział mężczyźni:

Ilość kursów, z których skorzystali mężczyźni

wykres

Ilość kursów, z których skorzystały kobiety

wykres

Podsumowanie Programu „Język dla każdego” – województwa

Program dofinansowań nauki języków w 2018 roku kierowany był do osób fizycznych z poszczególnych województw w całej Polsce. Z przeprowadzanych badań wynika, że w z programu dofinansowań skorzystali kobiety i mężczyźni z każdego województwa.

wykres

Efekty 80% dofinansowań nauki języków obcych w 2018 roku – podsumowanie

Program dofinansowań nauki języków obcych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Wiele osób wyraziło chęć nauki dwóch języków obcych, niemało skorzystało też z dofinansowania na kursy więcej niż dwóch języków.

Z badań statystycznych wynika też, że na 1000 osób, które skorzystało z dofinansowania na naukę języka obcego, aż 30% z nich uzyskało certyfikaty FCE (First Certificate in English) lub CEFR (Common European Framework of Reference for Languages).

Badania statystyczne wykazały też, że aż 52,6% osób kontynuuje naukę języków obcych na wyższych poziomach zaawansowania oraz rozpoczęła studiowanie innych języków obcych.

Program dofinansowań nauki języków obcych w 2019 roku

Od października 2021 roku ruszył nabór do programu dofinansowań dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku, zamieszkujących wszystkie województwa. Liczymy, że również w tym roku inicjatywa okaże się sukcesem i równie wiele osób zgłosi się po dofinansowania nauki języków obcych.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z 80% dofinansowania na naukę języków obcych, wypełnij formularz (dostępny tutaj) i czekaj na telefon od specjalisty, który udzieli wyczerpujących informacji na temat programu dofinansowań.

Weź udział w programie

Wypełnij formularz i odbierz dofinansowanie.

Rejestracja Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

Zgody:
Dziękujemy za zostawienie danych kontaktowych. Niedługo skontaktujemy się z Tobą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.