Strona główna > Dowiedz się więcej o programie

Program ,,Język dla każdego” – podsumowanie wyników za 2018 rok

2018 był rokiem programu ,,Język dla każdego”, z którego skorzystało ponad 34 tys. osób z całej Polski. Poniżej przedstawiono podsumowanie skuteczności programu, z uwzględnieniem danych demograficznych osób, które z niego skorzystały.

Dofinansowania nauki języków obcych w 2018 roku – ile osób skorzystało z programu

Celem programu było wsparcie rozwoju i zwiększenie aktywizacji zawodowej wśród Polaków. Badania statystyczne przeprowadzone przez IWR (Instytut Wsparcia Rozwoju) w lutym tego roku wykazały, że ponad 36 tys. Polaków z całego kraju Polski wzięło udział w programie dofinansowań, wybierając refundację kosztów jednego z sześciu języków obcych.

Analiza wykazała ponadto, że spośród Polaków biorących udział w programie 80% dofinansowań:

  • 50,7% Polaków skorzystało z dofinansowań nauki jednego języka obcego;
  • 26,6% z dofinansowania nauki dwóch języków obcych;
  • 11,7% z dofinansowania nauki trzech języków obcych;
  • 9,8% z dofinansowania nauki czterech języków obcych;
  • 1,2% z dofinansowania nauki 5. lub 6. języków obcych.
wykres

Dane demograficzne osób biorących udział w programie

Dane statystyczne wykonane na uczestnikach kursów jasno wskazują, że z programu skorzystało 54,3% kobiet i 45,7% mężczyzn. Okazuje się też, że dofinansowania nauki języków obcych cieszyły się największym powodzeniem wśród Pań w przedziale 36-45 lat, zaś u Panów w wieku 46-55.

wykres

Ponadto analiza wykazała, że w więcej niż jednym kursie częściej brali udział mężczyźni:

Ilość kursów, z których skorzystali mężczyźni

wykres

Ilość kursów, z których skorzystały kobiety

wykres

Podsumowanie Programu „Język dla każdego” – województwa

Program dofinansowań nauki języków w 2018 roku kierowany był do osób fizycznych z poszczególnych województw w całej Polsce. Z przeprowadzanych badań wynika, że w z programu dofinansowań skorzystali kobiety i mężczyźni z każdego województwa.

wykres

Efekty 80% dofinansowań nauki języków obcych w 2018 roku – podsumowanie

Program dofinansowań nauki języków obcych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Wiele osób wyraziło chęć nauki dwóch języków obcych, niemało skorzystało też z dofinansowania na kursy więcej niż dwóch języków.

Z badań statystycznych wynika też, że na 1000 osób, które skorzystało z dofinansowania na naukę języka obcego, aż 30% z nich uzyskało certyfikaty FCE (First Certificate in English) lub CEFR (Common European Framework of Reference for Languages).

Badania statystyczne wykazały też, że aż 52,6% osób kontynuuje naukę języków obcych na wyższych poziomach zaawansowania oraz rozpoczęła studiowanie innych języków obcych.

Program dofinansowań nauki języków obcych w 2019 roku

Od lipca 2021 roku ruszył nabór do programu dofinansowań dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku, zamieszkujących wszystkie województwa. Liczymy, że również w tym roku inicjatywa okaże się sukcesem i równie wiele osób zgłosi się po dofinansowania nauki języków obcych.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z 80% dofinansowania na naukę języków obcych, wypełnij formularz (dostępny tutaj) i czekaj na telefon od specjalisty, który udzieli wyczerpujących informacji na temat programu dofinansowań.

Weź udział w programie

Wypełnij formularz i odbierz dofinansowanie.

Rejestracja Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

Zgody:
Dziękujemy za zostawienie danych kontaktowych. Niedługo skontaktujemy się z Tobą.

Komentarze

Alicja

Poniedziałek 19.07.2021

Sama nie dawno wyslalam zgloszenie i czekam na telefon. Ale nie wiedziałam ze az tyle osob z tego korzysta. Widać dziala skoro tyle osob korzysta.

Marek

Wtorek 20.07.2021

Pochodze z woj. zachodnio-pomorskiego i duzo moich znajomych bralo udzual w dofinansowaniach, zreszta ja tez. W tamtym roku wybrałem kurs angielskiego, ale w tym tez sie zglosilem i rozpoczne nauke niemieckiego.

Dominik

Wtorek 20.07.2021

Czuje sie wyrozniony ze zostałem czescia statystyk :D. W tamtym roku skorzystalem z dofinansowania na 2 kursy i nauczylem sie niemieckiego i francuskiego.

Milenka

Środa 21.07.2021

Hej wiecie do kiedy trwa rekrutacja? Bo chcialabym sie zglosic ale jestem przed wyplata.

Monika

Środa 21.07.2021

To zalezy ile juz osob skorzystalo, bo oni do wyczerpania kurswo daja te refundacje. Wiec trudno powiedziec.

Milenka

Środa 21.07.2021

Ok dzieki. Mam nadzieje ze zdaze.

Barti

Sobota 24.07.2021

Super kurs. Polecam wszystkim co sie chca szybko nauczyc jezyka i tanio

Włodek

Sobota 24.07.2021

W tamtym roku kupilismy z zona kurs hiszpańskiego ,bo tam mieszka nasz syn z rodzina swoja. Bardzo fajny. Nauczylismy sie oboje szybko hiszpańskiego mimo ,ze mamy juz oboje prawie 60 lat.

Ewelina

Niedziela 25.07.2021

Super inicjatywa z tymi dofinanwosaniami. Ja mam male dziecko i nie pracuje wiec nie stac by mnie było na kurs angielskiego a bez niego ani rusz. Niedugo curka idzie do pszedszkola a ja zaczynam szukac pracy to mi z angielskim latwiej bedzie znalezc cos sensownego.

Kasia

Niedziela 25.07.2021

Zgadzam sie z toba. Teraz coraz wiecej pracosdawcow wymaga nawet wiecej nuz jednego jezyka obcego. Ja sie nauczyłam angielskiego i wloskiego, bo moja firma jest miedzynarodowa. Dostalam duza premie, takze ty rez na pewno cos znajdziesz z angielskim.

Adrian

Niedziela 25.07.2021

Super sprawa! W tamtym roku ja sie uczylem a w tym kupie dzieciom jeszcze, bo im slabo w szkole idzie.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.